Estoküte

Kütte ja ventilatsioonilahendused vastavalt sinu vajadustele ja võimalustele.

Flooré-16 paneel 17mm

23,82 

16mm toru jaoks, toru samm = 192 mm
plaadi mõõdud: 768 x 1175 mm = 0,90 m2

 

Paigaldusnäited: https://www.floore.ee/wp-content/uploads/2020/04/floore_390x220EST.pdf

 

Kirjeldus

Vajalikud eeldused ja paigaldus

Põrandakütte ALL olev põrand
Flooré plaatidega põrandakütte võib paigaldada erinevatest materjalidest aluspindadele. Ainus tingimus on, et aluspõrand oleks tasane, stabiilne ja kandev. Võimalikud ebatasasused tuleb kõrvaldada tasandusvaluga või jäiga vahekihi paigaldusega.

Juhul kui aluspind on puitmaterjalist (näiteks laudis, OSB plaat, puitlaastplaat, vineer vms), siis võib Flooré paneele kuivades ruumides aluspõrandale kinnitada ka kruvidega. Sel juhul on paigaldus kiirem ja soodsam kui liimi või liimsegu kasutades. Keraamilise põrandaplaadi alla soovitame Flooré paneelid siiski liimida, et vältida hiljem võimalike vuugipragude tekkimist põrandaplaatide vahele.

Põrandakütte PEAL olev põrand
Flooré põrandaküte sobib paigaldamiseks kõikide põranda kattematerjalide alla. Kui Flooré peale paigaldatakse ujuvalt naturaalne laudparkett või laminaatparkett, siis piisab kui parketi alla otse Flooré paneelidele paigaldada õhuke (kuni 3mm) parketi alusvaip või ehituskile. Ülemistel korrustel soovitame tavalise alusvaiba asemel kasutada Acousticmat© löögiheli isolatsiooni materjale, et summutada müra levimist alumistele korrustele. Samuti on Acousticmat (AM-KF1-700) sobiv alusmaterjal juhuks kui kasutatakse liimitavat jäika põrandakattematerjali (näit. laudis, liist- või mosaiikparkett) Flooré lahenduse peal.

Kui Flooré peale on plaanis paigaldada vinüülparketti (LVT), soovitame konsulteerida müüjaga kas antud materjal on oma jäikuselt (paksuselt) sobiv paigaldamiseks sarnaselt laminaatparketile. Kui vinüülparketi jäikus ei ole selleks piisav, siis tuleb Flooré peale paigaldada jäikust lisav vahekiht – selleks sobivad erinevad puitlaastplaadid, kipsplaat, vineer või ka fiibertugevdusega tasandussegu. Pehme põrandakattematerjali korral tuleb selle alla samuti paigaldada jäik vahekiht.

Kivi-, klinker- või keraamilised põrandaplaadid paigaldatakse plaatimisseguga otse Flooré põrandaküttele. Plaadid peavad olema vähemalt suurusega 15 x 15 cm. Niisketes ruumides tasandatakse Flooré plaadid tasandusseguga ja kaetakse niiskuskindla kihiga enne põrandaplaatide paigaldamist.

NB! Enne plaatimis- või tasandussegu kasutamist soovitame nakkumise parandamiseks Flooré plaatide pealispind puhastada denaturaliseeritud piiritusega.